ההכנות לריצת מרתון

תוכן עניינים
Training for the marathon on a cycle path

אחד היעדים שאנשים מאד אוהבים להציב לעצמם הוא ריצת מרתון. אולם, ריצת מרתון אינה פשוטה כלל, ויש לעבוד קשה מאד כדי להצליח להגיע ליעד המיוחל. אנחנו פה כדי להסביר לכם צעד אחר צעד את שלבי ריצת המרתון, כדי שבסופו של דבר גם אתם תוכלו להגיע אל היעד המיוחל.

להתחיל מחצי מרתון

לפני שאתם מתחילים לחשוב על ריצת מרתון יש להתחיל מחצי מרתון. מומלץ לאנשים שמחליטים לרוץ מרתון לרוץ לפחות ארבע פעמים בשנתיים האחרונות חצי מרתון, ולא לעבור למרחקים כה ארוכים ממהר.

ניהול יומן אימונים

ישנן אפליקציות ייעודיות בהן נהוג לנהל יומן אימונים מסודר על כל אימון ואימון שעברתם, זאת כדי ליצור הליך הדרגתי ונכון. אם אין הדרגתיות, מהר מאד יהיה לכם קשה. כדי לרוץ מרחקים ארוכים על הגוף להתרגל ולהסתגל לריצה ארוכה, ולא ניתן לעשות זאת במהירות רבה.

ההיבט הבריאותי

יש לוודא כי אתם מספיק בריאים כדי לרוץ ריצה כה אינטנסיבית. יש לבצע בדיקות דם מתאימות, ורצוי להתייעץ עם מאמנים שמבינים בתחום, וידעו לומר לכם האם הגוף שלכם יכול לעמוד במאמץ האינטנסיבי.

יום חופש

מומלץ לקחת יום חופש אחד בכל שבוע בו אין להתאמן למרתון. ביום זה הגוף צריך לנוח ולצבור כוחות. מבלי יום מנוחה הגוף יהיה תשוש מדי ולא יצליח להסתגל לריצה ארוכה בצורה טובה ובריאה.

קליגו – מגזין תוכן אינטרנטי עדכני וחדשני – מעניק לכם את כל הכתבות הכי חדשות בנושאים הכי חמים: בריאות, אוכל, לייף סטייל, ביזנס וכלכלה, אופנה, עיצוב הבית ועוד! אתם מוזמנים להינות מתוכן חינמי ואיכותי!

רוצים לקבל עדכון בכל פעם שמאמר חדש עולה לאתר?

השאירו את הפרטים שלכם כאן והצטרפו לרשימת הדיוור שלנו!

אם אהבת את התוכן, בטוח תאהבו גם את:

שמן עץ התה
בריאות, אוכל ולייף סטייל

האם שמן עץ התה יכול לעזור לך להירדם?

בחיי היומיום העמוסים שלנו, איכות השינה הופכת לאתגר הולך וגדל. המון אנשים מתקשים להירדם בלילה וסובלים מבעיות שינה שפוגעות באיכות חייהם. אחת הדרכים הטבעיות והבטוחות

קרא עוד »

נשמח לשמוע מה דעתכם על המאמר:

דילוג לתוכן